O mně

Ahoj, já jsem Martina. Už pár let si cestuju po světě a nastal čas, abych o tom začla dělat zápisky.

Jak a kdy to celé začlo? Řekla bych, že někdy kolem roku 2014. Tou dobou jsem pracovala třetím rokem na full-time v klientském centru registru dlužníků, o víkendech jsem chodila do školy, dovolenou jsem si vybírala na zkoušky a byla jsem ráda, že jsem ráda. Ten rok jsem končila bakaláře a prostě se rozhodla, že využiju poslední možnost získat J1 VISA do USA a odletět na celé léto. Měla jsem boží šéfovou, takže v práci mi to prošlo, a po nejlepším létě mýho života (v té době to určitě nejlepší léto bylo!) jsem se zas vrátila do pracovního procesu a navázala na magisterské studium. Byla jsem už ale lapená, netrvalo tak moc dlouho a dávala jsem finální výpověď v práci, přerušila studium a vyrazila do světa, odkud jsem se v podstatě ještě nevrátila.

Jaký cesty mám teda za sebou?

– léto 2014 Work and Travel USA
– létp 2015 Work and Travel USA
– 2016-2017 Working Holiday v Kanadě
– léto 2017 Technický průvodce v Itálii
– 2017-2019 Working Holiday na Novém Zélandu
– 2019 Bali, Thajsko, návštěva v Česku :), Gozo, Indie, Indonésie

Jak cestuju?

To se měnilo časem. Na první delší cestu jsem vyrazila s kámoškou, potom jsem skoro 4 roky cestovala s přítelem a v poslední době cestuju sama (pokud se ke mě někdo nepřidá).
Styl cestování se taky už trochu změnil. Od krátkých tripů až road-tripů jsem přešla na pomalejší až skoro lenivej styl cestování 😀 Nejradši někam přijedu a tam se na pár týdnů zabydlím. Mám víc času na to, abych zjistila, kde je nejlepší jídlo, jaký jsou místní ceny, poznat víc lidí. Prostě aspoň trochu zapadnout do komunity.

Z čeho na cestách žiju?

Díky Working Holiday vízům vydělávám a šetřim peníze, který na cestě utratim a tak znovu dokola. Kupuju levný letenky, nemám preference v datech cestování, spím nanejvýš v hostelech, nechodím do hipsa-insta restaurací, chodím víc pěšky, než abych platila za odvoz pokud to neni nutný. A další maličkosti, který nejsou komfortní, ale který když se sečtou, tak to hodí pár týdnů cestování navíc. Jo a dobrovolničit taky neni vůbec špatný 😉

Kde teď jsem?

V listopadu 2019 jsem zakotvila v Austrálii.


Jestli mi potřebujete napsat, tak mi pošlete zprávu na Instagram, nebo na  admin@martinakupkova.cz